چه مدت طول می کشد تا نتایج سئو را مشاهده کنیم؟

یکی از سوالات رایج در سئو این است که چقدر طول می‌کشد تا تلاش‌های ما جواب بدهد؟ فاکتورهای مختلفی برای موفق بودن برنامه سئو شما وجود دارد که یکی از آنها سابقه وبسایت شماست. همچنین برای رسیدن به این فاکتورها نیاز به منابع مختلفی از جمله سئو فنی و بک لینک‌ها دارید.
3 فوریه 2021
در مطلب «چه مدت طول می کشد تا نتایج سئو را مشاهده کنیم؟» می‌خوانید:

یکی از سوالات رایج در‌ مورد سئو این است که چه مدت طول می‌کشد تا نتایج سئو را مشاهده کنیم؟ این یک موضوع مهم در این صنعت است.

کسب‌وکارها می‌خواهند بدانند چه زمانی می‌توانند اثر سرمایه‌گذاری‌شان را ببینند، اما سئو مثل رسانه‌های پولی نیست که نتایج آن را به محض ارائه تبلیغات بتوان دید. دیدن نتایج سئو به صورت موفقیت‌آمیز وقت می‌برد. اما چه مدت؟

موفقیت سئو به چه شکلی است؟

برای پاسخ دهی به این سوال، ابتدا باید تعیین کرد موفقیت سئو چگونه است تا بتوان اطمینان حاصل کرد که ارزیابی‌های نتایج  سئو، موفقیت ‌آمیز و روشن هستند.

همچنین در زمان تبیین استراتژی سئو، مشخص نمودن اهداف کمپین و شاخص کلیدی عملکرد معمولا در کنار‌‌هم انجام می‌شوند.

اجازه دهید این فرآیند را تجزیه کنیم:

  • اهداف: نتیجه نهایی که خواهان دست‌یابی به آن هستید.
  • KPIها: معیارهایی که میزان پیشرفت و رسیدن به اهداف را تعیین می‌کنند.

این‌ها ارزیابی‌های مهم بوده و نهایتا براساس سطح تلاش شما، نتیجه حاصل می‌شود. معمولا، واقعیت این است که اهداف و KPIها شبیه موارد زیر به نظر می‌آیند:

  • اهداف: رسیدن به افزایش درآمد طبق یک دوره معین مثلا دوره 12 ماهه.
  • KPIها: رشد در ترافیک و بازدید واقعی، بازدید بیشتر، اثر و رتبه‌بندی بهتر.

البته، تبیین هدف، قراردهی اهداف قابل سنجش اما واقع‌گرا در جای خود است. برای پاسخ‌دهی به این سوال، ما بر مدت زمانی که طول می‌کشد نتایج سئو حاصل شوند، درک اینکه اهداف غالبا منحصر به فرد یک تجارت هستند و اینکه تغییر اساسی براساس چند فاکتور رخ می‌دهد تمرکز داریم.

نتایج سئو
نتایج سئو

شما باید انتظار چندماه را داشته باشید!

نتایج مثبت سئو باید در بازه زمانی 6 تا 12 ماه نتیجه بدهد. منظور از نتیجه افزایش ملموس در ترافیک و هدایت‌ها یا تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است. این ضرورتا بدان معنا نیست که شما در این نقطه به هدف خود دست خواهید یافت، اما هر تجارتی که بر سئو سرمایه‌گذاری کرده باید انتظار داشته باشد بتواند پیشرفت کاریش را در این بازه زمانی ببیند.

ارائه یک ترکیب و چهارچوب برای تمام وب سایت‌ها غیرممکن است و بهترین کاری که سئو می‌تواند انجام دهد، ارائه بهترین برآورد حدسی براساس آنالیز عملکرد فعلی وب‌سایت و استراتژی تبیین شده است.

البته باید به یاد داشت که سئو زمان‌بر است. گوگل خواهان نشان دادن بهترین نتایج برای هر جستجو است و رسیدن به رتبه‌های برتر زمان‌بر است. شما باید صدر جایگاه بازدید را کسب کنید اما با تبیین استراتژی درست، 6 تا 12 ماه مدت کافی برای دیدن اثر کار سئو و رسیدن به رشد سرمایه گذاری است.

محتوای ویژه کلمه پزی

این محتوا و مجموعه‌ آموزش‌های ویژه تنها برای مشتریان یا کاربران ویژه کلمه پزی در نظر گرفته شده‌اند.

برای خواندن ادامه مقاله وارد شوید یا هم اکنون به خانواده بزرگ کلمه پزی بپیوندید و آموزش‌های حرفه‌ای دریافت کنید.

همچنین می‌توانید با خرید از کلمه پزی، اشتراک ویژه کلمه پزی را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن