تاثیر نظرات وبلاگی بر رتبه سایت

آیا بک لینک‌هایی با ارزش دامنه‌ای بالا که در نظرات وبلاگی وجود دارند به رتبه سایت کمک می‌کنند؟

چند سال پیش، نظردهی وبلاگی برداشته شد. با این وجود، هنوز هم برای لینک‌سازی تبلیغاتی نظر وبلاگی داده می‌شود. بنابراین، این سوال پیش می‌آید که آیا واقعا بک لینک‌های نظرات وبلاگی به رتبه سایت کمک می‌کنند؟ در این مطلب پاسخ به این سوال داده می‌شود. برای این منظور از یک آزمایش بر مبنای رتبه دامنه اعتبار استفاده کردیم. با ما همراه باشید.
5 ژانویه 2021
در مطلب «آیا بک لینک‌هایی با ارزش دامنه‌ای بالا که در نظرات وبلاگی وجود دارند به رتبه سایت کمک می‌کنند؟» می‌خوانید:

اگر تا به حال در سایت NeilPatel.com نظر داده باشید، متوجه خواهید شد که هیچ یو آر ال ای وجود ندارد. چرا؟ خب چند سال پیش، نظردهی وبلاگی برداشته شد. عملا وبسایت در روز هزاران نظر اسپم دریافت می‌کرد که به جای افزایش ارزش محتوایی در انجمن، به منظور لینک‌سازی گذاشته می‌شدند. قطعا پلاگین‌های ضد اسپمی مثل آکیزمت برای وردپرس وجود دارند، اما جلوی همه چیز را که نمی‌گیرند.

در حال حاضر بیشتر نظرات وبلاگی مشخصه آنفالویی دارند که به گوگل اطلاع می‌دهد که لینک را دنبال نکند یا هیچ «ارزش سئو» را به آن یو آر ال اختصاص ندهد. اما هنوز هم مردم به خاطر لینک‌سازی تبلیغاتی، نظر وبلاگی می‌دهند.

این شد که نیل پاتل در 7 ماه گذشته در حال انجام یک آزمایش جالب برای یافتن پاسخ این سوال قدیمی بود. آیا واقعا بک لینک‌های نظرات وبلاگی به رتبه سایت کمک می‌کنند؟

قوانین آزمایش

ابتدا برای این آزمایش از پارامتر «رتبه دامنه» (domain score) که به پارامتر اعتبار دامنه (DA) شباهت دارد، استفاده شد. اگر می‌خواهید رتبه دامنه خود را بدانید، گزارش بک لینکی بخش آبرساجست (UberSuggest) یا گزارش Moz این نمره را به شما نشان خواهد داد.

با این آزمایش نیل پاتل یک ایمیل به تعدادی از آدرس‌های لیست میل باکس فرستاد تا بدنبال متقاضی بگردد و 749 سایت پیدا کرد. از آن به بعد شرایط زیر را برای سایت‌های مورد آزمایش قرار داد:

  • فقط سایت‌های انگلیسی زبان: رتبه گرفتن در بیشتر موتورهای جستجوی بین‌المللی ساده‌تر حاصل می‌شود حتی بدون استفاده از لینک‌سازی. نیل پاتل هم چون نمی‌خواست باعث تحریف نتایج شود سایت‌های غیر انگلیسی را حذف کرد.
  • حذف سایت‌های معتبر: سایت‌هایی که درجه اعتبارشان بالاتر از 20 بود و یا بک لینک‌های بالاتر از 20 داشتند را حذف کرد. چون سایتی که اعتبار دامنه‌ای بالایی دارد، به سادگی برای جستجوی کلیدواژه‌های جدید رتبه بالاتر می‌گیرد حتی اگر هیچ لینک جدیدی ایجاد نکند.
  • بدون زیردامنه‌ها: به دنبال به وجود آوردن یه سایت دیگر مثل سایت وردپرس یا بلاگ اسپات یا حتی سایتی مثل تامبلر هم نبود، چون می‌توانست باعث تحریف نتایج شود، پس آنها را هم حذف کرد.

بعد از حذف آدرس سایت‌هایی که شرایط بالا را نداشتند، فقط 314 آدرس باقی ماندند. از آن 314 سایت بیشترشان بدلیل نداشتن مشخصه‌ای که بخاطر آن این آزمایش انجام می‌شد (یعنی اینکه بشود در آن یک پست وبلاگی قرار داد که نظری برایش نوشته شود) حذف شدند و 183 سایت باقی ماندند که در آزمایش شرکت داده شدند.

محتوای ویژه کلمه پزی

این محتوا و مجموعه‌ آموزش‌های ویژه تنها برای مشتریان یا کاربران ویژه کلمه پزی در نظر گرفته شده‌اند.

برای خواندن ادامه مقاله وارد شوید یا هم اکنون به خانواده بزرگ کلمه پزی بپیوندید و آموزش‌های حرفه‌ای دریافت کنید.

همچنین می‌توانید با خرید از کلمه پزی، اشتراک ویژه کلمه پزی را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید

0 Comments

به بالای صفحه بردن