سئو B2B: یک استراتژی کامل

بسیاری از شرکت‌های B2B برای ورود به حوزه سئو مردد هستند اما باید بدانید که سئو یکی از مهم ترین ابزارها برای رشد کسب‌وکارهای B2B به شما می‌روند. اگر سئو کسب‌وکارتان را با استراتژی درستی شروع کنید و آن را با حوصله ادامه دهید نتایج شگفت انگیزی رخ خواهند داد که در شروع کار مشخص نیستند. سئو B2B اغلب کمی زمانبرتر است و باید نکات زیادی را برای اجرای آن رعایت شود.
9 فوریه 2021

سئو از مهم ترین کانال‌های کسب مشتری برای شرکت‌های B2B است. ملموس بودن تمام مراحل چرخه خرید، یک راه اثبات شده برای رشد است. پس سئو B2B می‌تواند بسیار مفید واقع شود. اما در زمان تبیین و پیاده‌سازی استراتژی سئو B2B، نقطه آغاز کجاست؟

رشد اساسی شرکت B2B امری چالشی است. تفاوت‌هایی در تبیین استراتژی سئو برای شرکت‌های B2B (Business to Business) و B2C (Business to Consumer) وجود دارد. درک نوع تعامل این دو استراتژی با وجود تفاوت‌های زیاد بسیار مهم است و همین کلید رسیدن به موفقیت است.

در این راهنما، ما به دنبال شرح بخش‌های اساسی استراتژی کامل سئو B2B و بررسی تفاوت‌های کلیدی آن با استراتژی مربوط به شرکت B2C هستیم.

سئو B2B یک اسراتژی مناسب
سئو B2B یک اسراتژی مناسب

سئو B2B چیست؟

استراتژی سئو B2B به دنبال افزایش ترافیک و رتبه در موتورهای جستجو به طور واقعی است. استراتژی سئو موفق B2B وب سایت تجاری را در برابر افرادی که به طور مداوم در جستجو خدمات یا محصولات مربوط به شما هستند، قرار می‌دهد.

در حالی که بازاریابی B2B در باب خرید یک شرکت از دیگری است، اصول و قوانین پایه سئو ثابت هستند. این اصول 4 ستون موفقیت سئو را تشکیل می‌دهند:

  • سئو فنی
  • محتوا
  • سئو داخلی
  • سئو خارجی

استراتژی سئو با خود چالش‌هایی برای B2B به همراه دارد که باید در زمان تبیین در نظر گرفته شوند. سئو B2B می‌تواند در بسیاری از مراحل شما را کمک کند. چه با استفاده از B2B یا B2C.

تفاوت‌های استراتژی سئو B2B و سئو B2C

در زمان قیاس B2B با B2C، بزرگترین تفاوت بین این دو استراتژی مخاطبان آنها هستند. شناسایی شیوه کار خدمات و محصولات حرفه‌ای مهم است و اکثرا شیوه متفاوتی دارند. این بدان معناست که شیوه تعامل استراتژی سئو B2B نسبت به B2C متفاوت است. چالش‌های بسیاری وجود دارد که سئو B2B با آن مواجه است و آن را دچار پیچیدگی می‌کند ولی با این حال سئو B2B با وجود پیچیدگی‌های بیشتر، برای کار شما بسیار مناسب تر است.

محتوای ویژه کلمه پزی

این محتوا و مجموعه‌ آموزش‌های ویژه تنها برای مشتریان یا کاربران ویژه کلمه پزی در نظر گرفته شده‌اند.

برای خواندن ادامه مقاله وارد شوید یا هم اکنون به خانواده بزرگ کلمه پزی بپیوندید و آموزش‌های حرفه‌ای دریافت کنید.

همچنین می‌توانید با خرید از کلمه پزی، اشتراک ویژه کلمه پزی را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن